RADALLE.com Festivals Motopark

RADALLE.com kiihdytys

RADALLE.com Festarit tulevat taas!

Festarit ovat torstaista sunnuntaihin 21.-24.7.2022 Motoparkissa. 

Torstaina ohjelmassa etkot leirintäalueella. Etkoilla esiintyy mm. Bat & Ryyd sekä DJ:t. 

Perjantaina radalla runsaasti ajoaikaa kaikille halukkaille sekä Timeattack R2 -osakilpailu. Illalla festarit starttaavat esiintyjinä mm. DJ, Rob Perrie (US), Ideaali & Jaywho, Chorale, Nikke Ankara, Mansesteri

Lauantaina runsaasti rata-aikaa kaikille halukkaille sekä drifting ajovuoroja. Drifting valtaa radan kello 17:00 alkaen. Illalla festareilla esiintymässä mm. Retropop, Etta.

Sunnuntaina ajetaan drifting kilpailu ja samaan aikaan kiihdytysrata on varustettu ajanotolla ja siellä jokainen innokas pääsee kiihdyttelemään. 


 

 

 

Perjantai 22.7.2022 rata-aikataulu

Rata on avoinna kello 11:00 - 18:00

 

          9:00-18:00          

          Kilpailutoimisto ja info avoinna          

          

9:00

Kilpailukatsastus aukeaa

9:00-10:25

Timeattack ilmoittautuminen paikan päällä

9:00-11:00

Timeattack katsastus

10:30

TimeAttack Ohjaajakokous tornin edessä

11:00

TimeAttack Club

12 min

Warm Up

11:15

TimeAttack Modified

12 min

Warm Up

11:30

TimeAttack Unlimited

12 min

Warm Up

11:45

Radan huoltotauko

5 min

11:50

TimeAttack Club

15 min

Aika-ajo 1

12:00

OOA katsastus aukeaa

12:10

Radan huoltotauko

5 min

12:15

TimeAttack Modified

15 min

Aika-ajo 1

12:35

TimeAttack Unlimited

15 min

Aika-ajo 1

12:50

Osallistu omalla 

13:10

Osallistu omalla autolla 

13:30

Radan huoltotauko

5 min

13:35

TimeAttack Club

15 min

Aika-ajo 2

13:55

Radan huoltotauko

5 min

14:00

TimeAttack Modified

15 min

Aika-ajo 2

14:20

TimeAttack Unlimited

15 min

Aika-ajo 2

14:35

Osallistu omalla autolla hidas

14:50

Osallistu omalla autolla nopea

15:10

Osallistu omalla autolla hidas

15:30

Osallistu omalla autolla nopea

15:50

Radan huoltotauko

15:55

TimeAttack Club

Superlap

16:15

Radan huoltotauko

16:20

TimeAttack Modified

Superlap

16:40

TimeAttack Unlimited

Superlap

17:00

Osallistu Omalla Autolla hidas

17:20

Osallistu Omalla Autolla nopea

17:40

Osallistu Omalla Autolla hidas

18:00

Rata sulkeutuu

18:30

TimeAttack palkintojenjako festarialueella

 

Lauantai 22.7.2022

 

9:30

Kilpailutoimisto ja -katsastus auki

10:00

Osallistu omalla autolla

10:20

Osallistu omalla autolla nopeat

10:40

Osallistu omalla autolla

11:00

Osallistu omalla autolla nopeat

11:20

Time Attack King of Motopark Superlap

11:40

Osallistu omalla autolla

12:00

Osallistu omalla autolla nopeat

12:20

Vapaa rataan tutustuminen

12:40

Osallistu omalla autolla

13:00

Osallistu omalla autolla nopeat

13:20 GT-Race
13:40

Osallistu omalla autolla drifting sallittu drifting-alueella

14:00

Osallistu omalla autolla

14:20

Osallistu omalla autolla nopeat

14:40

Osallistu omalla autolla drifting sallittu drifting-alueella

15:00

Osallistu omalla autolla

15:20

Osallistu omalla autolla nopeat

15:40

Osallistu omalla autolla drifting sallittu drifting-alueella

16:00

Osallistu omalla autolla

16:15 Driftattack
16:30

Drifting lyhyt rata

19:00

Rata sulkeutuu

 

 

Sunnuntai 23.7.2022

Rata avoinna kello 10:00 - 19:00

Ohjelmassa kiihdytys ja Drifting-kilpailut

 

9:00

Kiihdytys katsastus aukeaa

10:00 - 19:00

Kiihdytys

8:00 - 19:00

Kilpailutoimisto ja info avoinna

8:00

Kiertävä kilpailukatsastus alkaa

8:00 - 9:15

Ilmoittautuminen kilpailupaikalla

9:15

Ohjaajakokous Drifting Pro ja Pro2

10:00

Rullaavat vapaat harjoitukset Drifting Pro ja Pro2

10:00

Kiihdytys alkaa

12:00

Ohjaajakokous Drifting Pro ja Pro2 Lajittelut

12:30

Lajittelut Pro2

13:00-14:00

Tauko kiihdytyksessä

13:45

Lajittelut Pro

15:00

Kuljettajaesittely radalla

15:20

Ohjaajakokous radalla Kaaviot Drifting Pro ja Pro2

15:30

Kaavio Pro2

16:45

Kaavio Pro

Palkintojenjako radalla heti Pro kaavion valmistuttua.

19:00

Rata sulkeutuu

Ennakkoliput myynnissä! Huomaa että ennakkoon ostamalla säästät!!

 

 

Sisäänpääsymaksut paikan päällä portilta 

 

Rata ja festari

Koko viikonloppu torstai - sunnuntai 149,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 144,00)

Perjantai - sunnuntai 129,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 124,00)

Lauantai-sunnuntai: 90,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 85,00)

 

 

Radan puolelle

Perjantai 20,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilöille ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

Lauantai 25,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

Sunnuntai 20,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

 

 

Festaripuolelle

Torstai iltalippu 30,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn torstaina yhdelle henkilölle festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa tai majoitusoikeutta

Perjantai päivälippu (rata ja festari, ei majoitusta) 40,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn perjantaina yhdelle henkilölle radan puolelle ja festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa festarialueelle tai majoitusoikeutta

Perjantai iltalippu 40,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn perjantaina yhdelle henkilölle festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa tai majoitusoikeutta

Lauantai päivälippu (rata ja festari, ei majoitusta) 40,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn lauantaina yhdelle henkilölle radan puolelle ja festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa festarialueelle tai majoitusoikeutta

Lauantai iltalippu 40,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn lauantaina yhdelle henkilölle festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa festarialueelle tai majoitusoikeutta

 

Ratamaksut paikan päältä ostaessa:

Perjantai           40,00€

Lauantai            60,00€

Perjantai - sunnuntai 100,00€

  •  sisältää ratamaksun perjantaille, lauantaille ja sunnuntaille sekä osallistumiseen kiihdytyskisaan sunnuntaina

Lauantai – sunnuntai 80,00€

  •  sisältää ratamaksut lauantaille ja sunnuntaille sekä osallistumisen kiihdytyskisaan sunnuntaina

Sunnuntai 50,00€

  •  sisältää ratamaksun sekä osallistumisen kiihdytyskisaan

VIP

Festari VIP Pe-SU 50,00€

Normaalin pääsylipun päälle ostettava VIP-lippu joka oikeuttaa pääsyn festareiden VIP-alueelle, joissa omat katsomot ja tarjoilut.

 

Festarilippu LA-SU ilman artisteja 85,00€

Festarilippu TO-SU ilman artisteja 144,00€

Festarilippu PE-SU ilman artisteja 124,00€

 

Muita mahdollisia maksuja

Sähköpaikka leirintäalueella 20,00€

Asuntoauto/bussipaikka 50,00€ Sähköllä 70,00€