RADALLE.com Festival Motopark

Drifting RADALLE.com Timeattack RadalleUA

Radan puolella perjantaina TimeAttack R2 ja NETA-kilpailu sekä runsaasti Osallistu Omalla Autolla-ajovuoroja. Lisätietoa TimeAttackista

Lauantaina koko päivä Osallistu Omalla Autolla-ajovuoroja , upeat RADALLE.com Babet sekä Show & Shine näyttelyautot (voit ilmoittaa autosi näyttelyyn täällä)

Sunnuntaina voit päästä kokeilemaan kiihdytystä, iltapäivällä vuorossa Drifting Pro sekä Drifting Pro2-luokkien kilpailut. Lisätietoa Driftingistä

Lue täältä ohjeet miten pääset ajamaan radalle Osallistu Omalla Autolla ajovuoroille.

 

RADALLE.com Festival Motopark 23-26.7.2020

 

Rata-aikataulu

 

 

Perjantai 24.7.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

Ajettavat luokat                TimeAttack NETA - Club, Modified ja Unlimited

Muut                                  Osallistu Omalla Autolla

 

9:00-18:00    Kilpailutoimisto ja info avoinna

9:00               Kilpailukatsastus aukeaa
12:00             OOA katsastus aukeaa


10:15             TimeAttack Ohjaajakokous
11:00             TimeAttack Vapaat harjoitukset Modified 20 min
11:20             TimeAttack Vapaat harjoitukset Unlimited 20 min
11:40             Radan huoltotauko 5 min
11:45             TimeAttack Vapaat harjoitukset Club 20 min
12:00             OOA katsastus aukeaa
12:05             TimeAttack 1. Aika-ajot Club
12:25             Radan huoltotauko 5 min
12:30             TimeAttack 1. Aika-ajot Modified
12:50             TimeAttack 1. Aika-ajot Unlimited
13:10             Osallistu omalla autolla
13:40             Radan huoltotauko
13:45             TimeAttack 2. Aika-ajot Club
14:05             Radan huoltotauko 5 min
14:10             TimeAttack 2. Aika-ajot Modified
14:30             TimeAttack 2. Aika-ajot Unlimited
14:50             Osallistu omalla autolla hidas
15:10             Osallistu omalla autolla nopea
15:30             Radan huoltotauko
15:35             TimeAttack Superlap Club
15:50             Radan huoltotauko 5 min
15:55             TimeAttack Superlap Modified
16:10             TimeAttack Superlap Unlimited
16:25             Osallistu Omalla Autolla hidas
16:40             Osallistu Omalla Autolla nopea
17:00             Osallistu Omalla Autolla hidas
17:20             Osallistu Omalla Autolla nopea
17:40             Osallistu Omalla Autolla hidas

18:00             Rata sulkeutuu

18:00             TimeAttack palkintojenjako festaripuolella

 

Lauantai 25.7.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

Muut            OOA, Show & Shine, RADALLE.com Babes osakilpailu

 

9:00-18:00    Kilpailutoimisto ja info avoinna
10:00-16:00 OOA katsastus avoinna
 

 

10:00             Osallistu Omalla Autolla nopea
10:20             Osallistu Omalla Autolla hidas
10:40             Osallistu Omalla Autolla nopea

11:00             Osallistu Omalla Autolla hidas
11:20             Osallistu Omalla Autolla nopea
11:40             Osallistu Omalla Autolla hidas

12:00             Osallistu Omalla Autolla nopea
12:20             Osallistu Omalla Autolla hidas
12:40             Osallistu Omalla Autolla nopea

13:00             Osallistu Omalla Autolla hidas
13:20             Osallistu Omalla Autolla nopea
13:40             Osallistu Omalla Autolla hidas

14:00             Osallistu Omalla Autolla nopea
14:20             Osallistu Omalla Autolla hidas
14:40             Osallistu Omalla Autolla Drifting sallittu

15:00             Osallistu Omalla Autolla nopea
15:20             Osallistu Omalla Autolla hidas
15:40             Osallistu Omalla Autolla Drifting sallittu

16:00             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata
16:20             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata
16:40             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata

17:00             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata
17:20             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata
17:40             Osallistu Omalla Autolla Drifting Lyhyt rata

18:00             Rata sulkeutuu

18:00             Show & Shine palkintojenjako festaripuolella

 

Sunnuntai 26.7.2020

 

Alustava aikataulu

Järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin aikataulussa.

 

Ajettavat luokat                Drifting Pro, Pro2

Muut                                  Kiihdytys, Track Week Finland 2020

 

 

9:00               Kiihdytys katsastus aukeaa

10:00 - 19:00 Kiihdytys

8:00 - 19:00   Kilpailutoimisto ja info avoinna

8:00               Kiertävä kilpailukatsastus alkaa


9:00               Ohjaajakokous Drifting Pro ja Pro2
10:00             Rullaavat vapaat harjoitukset Drifting Pro ja Pro2
10:00             Kiihdytys alkaa
12:00             TAUKO
12:00 – 12:30 Rata vapaa harjoitteluun
12:30             Ohjaajakokous Lajittelut Drifting Pro ja Pro2
13:00             Lajittelut Pro2
14:00             Lajittelut Pro
15:20             Kuljettajaesittely radalla
15:30             Ohjaajakokous radalla Kaaviot Drifting Pro ja Pro2
15:50             Kaavio Pro2 ja Pro

 

Palkintojenjako radalla heti Pro kaavion valmistuttua.


19:00             Rata sulkeutuu

 

Ennakkoliput Livetosta

 

 

Sisäänpääsymaksut paikan päällä portilta (vain käteinen!)

 

Rata ja festari

Koko viikonloppu torstai - sunnuntai 129,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 124,00)

Perjantai - sunnuntai 129,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 124,00)

Lauantai-sunnuntai: 90,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn ja autopaikan festarialueelle sekä radan puolelle, telttapaikan sekä artistit (ilman artisteja 85,00)

 

 

Radan puolelle

Perjantai 20,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilöille ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

Lauantai 25,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

Sunnuntai 20€

  • Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle ja autopaikan radan puolelle, ei sisällä sisäänpääsyä festarialueelle tai majoitusoikeutta

 

 

Festaripuolelle

Torstai iltalippu 10,00€

  •  Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa tai majoitusoikeutta

Perjantai lippu 40,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle radan puolelle ja festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa festarialueelle tai majoitusoikeutta

Lauantai iltalippu 40,00€

  • Sisältää sisäänpääsyn yhdelle henkilölle radan puolelle ja festarialueelle, ei sisällä autopaikkaa festarialueelle tai majoitusoikeutta

 

 

Ratamaksut paikan päältä ostaessa:

(Huom! Vain käteinen!)

Torstai               70,00€ (järjestäjänä Motopark Raceway)

Perjantai           40,00€

Lauantai            60,00€

Perjantai - sunnuntai 100,00€

  •  sisältää ratamaksun sekä osallistumiseen kiihdytyskisaan

Lauantai – sunnuntai 80,00€

  •  sisältää ratamaksun sekä osallistumisen kiihdytyskisaan

Sunnuntai 50€

  •  sisältää ratamaksun sekä osallistumisen kiihdytyskisaan

 

Unlimited Club alle 3000 Club Modified alle 3000 Modified ModifiedComp NETA